Питання, які ви найчастіше задаєте про гіпноз

1. Чи може бути гіпноз небезпечним?
Ні, не може. На сеансі ви знаходитеся повноцінно при свідомості і все сказане вами та почуте від мене відбувається виключно за вашої згоди. Розрізняють чотири гіпнотичних стадії:
1). Фізичне розслаблення зі зменшенням спонтанних думок та концентрацією уваги;
2). Легкий гіпноз: майже повне зникнення спонтанних думок, глибоке м’язове розслаблення, готовність до візуальних галюцинацій із заплющеними очима (спогади).
3). Сомнамбулізм – тактильні галюцинації та амнезія, анальгезія та анастезія, повне зникнення спонтанних думок, можна викликати галюцинації холоду/тепла, голоду/спраги, тактильні, смакові, оргазм; людина істинно почувається на той вік, в який занурилася, навіювання гіпнотизера сильніші за реальні подразники.
4). Прогресивний сомнамбулізм – віртуальна реальність, гіпно-сон, усвідомленні сновидіння, повна втрата відчуття тіла, дисоціація від сигналів зовнішнього світу. Стан доступний не всім, лише окремим людям.
Для якісної гіпнотерапії необхідно досягнути всього лиш другу стадію гіпнотичного занурення. Цю стадію можна порівняти із глибоким трансом. В легкий транс ми потрапляємо щодня, виконуючи якусь автоматичну роботу – їдучи на авто добре знайомим маршрутом, слухаючи музику, миючи посуд, занурюючись у роздуми.
Людина в терапевтичному гіпнозі повноцінно бере участь в сеансі, використовуючи голос та знання гіпнотерапевта, як інструмент.

2. Чи можна в гіпнозі змусити людину робити те, чого вона не хоче?
Це найпоширеніший міф про гіпноз. Відповідь – ні, не можна. Вас ніхто не запрограмує на вчинки, які суперечать вашим особистим переконанням. Більше того, навіть коли приходить людина і просить допомогти їй кинути палити, то якщо несвідомо вона має вторинні вигоди від куріння, навіть при її свідомому бажанні, гіпнотичні навіювання не спрацюють.
Неможливо запрограмувати людину пограбувати банк чи вбити когось, якщо вона по своїй природі не вбивця і не схильна до цього. Наша психіка дуже міцна та складна штука, щоб це було так просто: прийшов на сеанс і якась чужа людина запрограмувала тебе жити по її вказівці. Тим не менш, щоб перестрахуватися, я можу записати сеанс на камеру та віддати вам відео, щоб вдома Ви могли його переглянути і переконатися, що робота з вами виконана відповідно чи Кримінального Кодексу та етики психологів.
За часів фашизму, німці проводили експерименти над людьми. Вони хотіли за допомогою гіпнозу запрограмувати людей на самогубство, аби ті кинулися вниз з високої прірви. І доходячи до прірви, люди зупинялися. Навіть у гіпнозі люди на завдадуть собі шкоди.
Більше того, мушу сказати, що гіпнотерапія можлива виключно за одночасним виконання таких умов:
1. Клієнт довіряє терапевту як фахівцю.
2. Клієнт точно хоче вирішити свою проблему та згоден увійти в гіпнотичний стан
3. Клієнт розуміє як буде відбуватися робота і немає страхів/міфів стосовно гіпнозу.
3. Терапевт має тверду лідерську позицію
4. Контекст – умови навколишньої обстановки сприяють роботі, а також людина почувається нормально, у неї немає високої температури чи іншої фізичної болі тощо.
Як бачите, більше половини умов належать готовності клієнта, що і доводить, щоб без співпраці, нічого гіпнотизер не зробить, навіть якщо це супер гіпнотизер.

3. А якщо ви дізнаєтеся мої секрети, які я нехочу розповідати, наприклад, пін-код від банківської картки?
Це – виключено. Ви будете знаходитися в повноцінній свідомості, і це вам вирішувати, що розповідати, що ні.
Щодо особистих даних, то я – психолог, а не злочнець. Моя робота – надавати психологічні послуги людям, а не руйнувати свою репутацію та мати проблеми із законом.
Щодо секретів, то їх запросто можна не розповідати. Я працюю методом регресії – поступове занурення в спогади дитинства, до ядра – ситуації-першопричини. Тому мені справді не обов’язково знати, чи маєте ви коханок/коханців, як заробляєте гроші і таке інше.

4. Чи довго протримається ефект від гіпнотерапії?
Довго, може триматися завжди, якщо Ви лише не передумаєте та не захоче змінити свої переконання та програми реагування.
Якість пропрацювання сильно залежить від якості контакту клієнт-терапевт. При максимальній довірі та відкритості, ми добре наведемо лад, почистимо гілки гострих емоцій. Є ризик, що буде упущено якісь нюанси, але для цього я пропоную в персональному порядку домовлятися про доопрацювання чи компенсацію половини вартості сеансів.

5. Чи можете ви мені навіяти програмування та якийсь вчинок, який я зроблю проти своєї волі, а потім нічого нікому не зможу доказати?
Ні, не можу.

6. Чи можете ви мені допомогти позбутися почуття нікчемності та неповноцінності, яке я ношу все життя? Чи я приречений?
Звісно, зможемо разом вимкнути глибинні переконання, які продукують вам це нестерпне самопочуття.

7. Чи можете допомогти з депресією? Не хочу сідати на антидепресанти, а саме не проходить?
Так, я чудово працюю з депресією неорганічної природи. На жаль, якщо депресія ендогенна, без консультації лікаря не обійтися.

8. Ви можете зі мною працювати без гіпнозу?
Звісно, можу. В мене суміш із психоаналізу, КПТ, символдрами. Щоправда, тоді консультування триватиме довше. Бо нам доведеться обходити ваші механізми психологічного захисту, зустрітися із вашими переносами та проекціями, аналізувати їх, вчитися формувати нову бажану поведінку.

9. Боюся, що під час гіпнозу можу вести себе жахливо: накинуся на вас із кулаками, чи ще гірше – обпісяюся, вирву. Таке буває?
В гіпнозі іноді буває феномен абреакції – дуже сильне переживання емоції, на 9-10 балів із 10. Людина починає сильно плакати, трястися, іноді це головокружіння. Емоція зростає поступово і терапевту це видно. Я навчена її помітити і вчасно припинити, адже це завадить роботі. В такому разі я негайно переключаю клієнта із травмуючої ситуації: ситуація зникає, ти знову тут і зараз, в цьому кріслі, концентруєшся на своєму диханні, глибокий вдох – глибокий видих…. Сцена зникає, все пройшло, нема.
Тому і кажу про довіру до процесу та обізнаність, що ми будемо робити. Ви прийшли до фахівця, де вам прагнуть допомогти вирішити вашу проблему, щоб Ви радісні йшли додому і писали хороший відгук в інтернеті.

2 думки про “Питання, які ви найчастіше задаєте про гіпноз”

Залишити коментар