Дещо про домінування в парі

В нормі пара знаходиться в мерехтінні ролей: тато-дочка, мама-син, чоловік-жінка. Абсолютно природно, що в якийсь проміжок часу то він, то вона займають більш пасивну (дитячу) позицію і хочуть більше уваги і турботи про себе, потім міняються місцями, а іноді обмінюються на рівних. В такій динаміці пара розвивається і залишається міцною. Але є і категорії пар, які застряють тільки в одній позиції. Розглянемо.
Тато-дочка”. Він-набагато старший за неї, психологічно має потребу, щоб вона ним захоплювалася, слухалася, була значно молодша, недосвідчена. Його потенція може бути невисокою, зате він компенсує це вмінням доглядати, задовольняти вдало обраними ласками. Вона з великим задоволенням приймає його домінування. Захоплюється і схиляється. З однолітками їй завжди було нудно. У сексуальних іграх хоче романтики і довгої прелюдії.
“Мама-син”. Він-молодий, фізично слабкий. Часто невдаха, про що не соромиться розповідати жінці, хоче, щоб вона його «повтішала». У ліжку примхливий, пасивний, очікує від жінки домінування. Вона частіше середнього віку, хоча може бути і молода. Має потребу його “врятувати», «підтримати», «виховати», “зробити людиною”. Тому нерідко йде на зближення з алкоголіками, психопатами, хронічними невдахами. Її приваблюють і збуджують його фізична слабкість, хворобливість і невдачливість.
“Чоловік-жінка”. Найчастіше-це ровесники або з різницею у віці не більше 8 років. Є два підтипи, перший-він активний і вона пасивна. У такій парі він агресивний, напористий, грубуватий, а вона – схильна до покірності, поступлива і м’яка. Їй комфортно в його агресії, реагує негативно на його пасивність, слабкість і невдачі.
Другий підтип: він пасивний – вона активна. Він її обожнює, любить відчувати себе винним, хоче від неї більшої сексуальної агресії. Можуть грати в ігри “пані та слуга”.  Жінка хоче домінувати, любов висловлює іронією, критикою, висміюванням. У ласках активна; підкреслюючи невміння чоловіка, може лаяти і пестити одночасно.
Якщо сформовані взаємодії влаштовують обох, то пару вважаємо благополучною. Якщо ж партнери починають боротьбу за одноосібне право вередувати, командувати і «перетягувати ковдру» на себе – починаються конфлікти.

 

Залишити коментар