Біологічна синхронізація в тривалих стосунках

Секрет, про який ви досі не знали – як гормональний фон жінки підлаштовує під себе чоловічий. І наскільки це впливає на психологічну атмосферу в парі.

Коли люди  займаються сексом на постійній основі більше трьох років, у них синхронізуються всі налаштування, в тому числі і гормональні. Чому саме більше трьох років? Тому що біологічно – це проміжок часу, за які реально можна зачати, виносити, народити і вигодувати грудним молоком дитину. А якщо є потомство, то його треба зберегти. Існують дуже сильні механізми поведінки, орієнтовані на захист дітей. Особливо в чоловіків.
Нервовий стан жінки перед менструацією називають ПМС. Офіційна назва ПМС, в першу чергу англомовних джерелах – – дисфоричний синдром пізньої лютеїнової фази. Синдром обумовлений порушенням співвідношення гормонів естрогенів і прогестерону. У країнах Британської Співдружності цей діагноз за замовчуванням є для судово-медичних експертів пом’якшувальною обставиною. Тобто, якщо леді кого заб’є до смерті (наприклад, джентльмена), в такому стані, її можуть навіть виправдати.
Тому, коли дама входить в нестабільну фазу ПМС, у її чоловіка різко підвищується рівень пролактину. Це – гормон, відповідальний за батьківську поведінку, або його називають гормоном материнства. Біологічний сенс в цьому логічний: якщо жінка страждає – Ти захищаєш дітей в цей період, в тому числі і від неї самої. Грубо кажучи – тимчасово побути мамою.
Зрілий самодостатній чоловік при цьому відчуває себе гармонійно. Але у невротизованого можуть загостритися, якщо є схильність, загальна тривожність, панічні атаки, мігрені, напади агресії і зниження самооцінки. Не всі спокійно приймають в собі материнську сторону характеру. Це йде з дитинства, невисловлені претензії до матері і страх бути на неї схожим.
Тобто коли чоловік критикує це прокляте ПМС, то це і його проекція теж.
У жінок нервозність в ПМС повинні пом’якшувати естрогени. Якщо їх рівень в нормі, вона не буде агресивною, а трохи з напливами сентиментальності і плаксивості, їй всіх шкода, вона в такому стані більш тягнеться до дітей, пестить їх. Це нагадує деякі стани при вагітності. Мало естрогенів – пов’язано з неврозами, за типом Електри (комплекс Електри – по Фройду – невирішені дитячі конфлікти з мамою).

“Наші відносини з чоловіком ніби рухаються по зачарованому колу. Спочатку у нас все прекрасно, ідеальні відносини і океан щастя. Але в цей блаженний період я мимоволі починаю внутрішньо готуватися до “похолодання”.  Якщо зараз так чудово, значить скоро почнуться конфлікти. І цього не уникнути. Дійсно, через кілька тижнів ми починаємо свариться через всякі дрібниці, але так часто і інтенсивно, що нам боляче і нестерпно. Пересварилися – знову відпускає, ми знову стаємо ідеальною парою.
Коли психолог розповіла нам про місячний цикл гормонів, я вирішила простежити за календариком, коли ми знову почнемо дратувати один одного. І так, така закономірність дійсно є”»
Вінничанка, 46 років

Розуміння себе, що і чому зі мною відбувається зараз – це перший крок змінити своє сімейне життя на краще. Усвідомлення – або інсайд) – це таке везіння, коли якась ситуація, розмова, або книга раптом дають зрозуміти щось дуже важливе. Якщо не хочеться залежати від везіння, то більш надійний шлях – робота з психотерапевтом. ПМС вирішується за принципом: помирися з матір’ю в собі – і тебе попустить.

Залишити коментар